Lubomír Šára: Málotřídní škola - přípravy na vyučování

Výchovy » Notová osnova

Klasické tabule s nalinkovanou notovou osnovou už ve škole nemáme. Přesto potřebujeme čas od času využít notovou osnovu pro zápis not či k jiným účelům. Na interaktivní tabuli využijeme program Notová osnova. Nevyžaduje spuštění a načítání prostředí dodávaného s interaktivními tabulemi, takže jeho použití je velmi rychlé. Je pod licencí freeware, takže ho můžeme použít zcela bezplatně i na žákovských stanicích.

Program můžeme použít pro zápis či kreslení houslových klíčů, not, pomlk. K notovému zápisu snadno připojíme obrázek či text.

Program si stáhneme a instalujeme na počítači (1 MB). Jeho ovládání je jednoduché a intuitivní. K dispozici máme tužky několika barev o různé síle čáry, žlutý zvýrazňovač, nezbytnou gumu a funkci zpět. Výsledek můžeme uložit ve formátu obrázku (.bmp). Uložený obrázek můžeme následně editovat, doplňovat, případně také vytisknout.

Uložené soubory můžeme přeposlat žákům. Žáci si mohou program nainstalovat na svých domácích počítačích a plnit zadané úkoly, uložené obrázky odesílat učiteli. Tím aplikaci můžeme využít v e-learningu.

V programu můžeme připravit notové zápisy, uložit je a poté je využít pro výklad nového učiva, procvičování i zkoušení. Program by mohl klidně nahradit notové sešity žáků.

Diskuse pro článek Notová osnova:

Tento článek zatím nebyl komentován.

Přidat komentář:

Musíš být přihlášen!

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?