Lubomír Šára: Málotřídní škola - přípravy na vyučování

Informatika » Začínáme s počítačem » Kopírujeme mezi aplikacemi

Velkou výhodou počítače je, že můžeme kopírovat také mezi jednotlivými aplikacemi. V jedné aplikaci nakreslit obrázek či zpracovat fotografii, v jiné vyhledat vhodný článek, v další napsat text, přikopírovat zpracovaný článek, k němu přidat obrázek, na kalkulačce spočítat složitý příklad a jeho výsledek vložit ke zpracovanému textu. Není ani problém pořídit a vložit k souboru zvukový záznam či video. Kopírování mezi aplikacemi procvičíme v dvacáté páté až dvacáté sedmé vyučovací hodině.
Očekávaný výstup pro žáka:
- využívá při práci kopírování mezi aplikacemi

Úkoly

1) Ve dvojici se spolužákem vytvářejte věty s obrázky. Malé obrázky nakreslete v MALOVÁNÍ, věty pište ve WORDPADU. Obrázky nakonec zkopírujte na správné místo do vět.

věty

2) Ve dvojici se spolužákem zapište ve WORDPADU složité příklady na násobení a dělení, v aplikaci KALKULAČKA je vypočítejte, výsledky zkopírujte a vložte k zapsaným příkladům.

příklady

3) Zkopíruj si článek z internetu: Spusť si internetový prohlížeč a zapiš sem adresu www.cr.ic.cz. Zde se seznam s některými články z naší historie. Vyber si článek, který tě zaujal, zkopíruj ho a vlož do WORDPADU. Napiš k němu vlastní komentář.

článek

4) Spusť si WORDPAD a otevři si soubor KAPELA. Prohlédni si členy hudební skupiny. V aplikaci MALOVÁNÍ sestav skupinové foto celé kapely. Klepnutím na jednotlivé obrázky je označíš, poté je zkopíruj, vkládej do MALOVÁNÍ a přesunuj, až budeš spokojen.

kapela

5) Pracujte ve čtyřčlenném týmu. Spusťte si WORDPAD a napište název houby. Spusťte MALOVÁNÍ a nakreslete obrázek této houby. Spusťte si internetový prohlížeč, zapište si adresu www.houbareni.cz a klikněte na Atlas hub (Náhodná houba). Zde si vyhledejte informace o své houbě. Zkopírujte je do WORDPADU a přidejte nakreslený obrázek. Každý takto zpracujte dvě houby do společného atlasu hub.

atlas

Diskuse pro článek Kopírujeme mezi aplikacemi:

Tento článek zatím nebyl komentován.

Přidat komentář:

Musíš být přihlášen!

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?